Kandidát 10 - Ing. František Havíř

Na 10. místě kandidátky KDU - ČSL Vám představujeme Ing. Františka Havíře. Desátým rokem vykonává funkci starosty města Rousínov a mimo to provozuje také víkendové zemědělské hospodářství. V dalším volebním období chce prosazovat: podporu a správné nasměrování mladých lidí, ochranu člověku a jeho práv od početí po smrt a práci s potřebnými lidmi všech věkových kategorií.

Středoškolské i vysokoškolské vzdělání Františka Havíře je zaměřeno zemědělsky. Tuto profesi, které se věnovali i jeho předkové, provozuje na čtyřiceti šesti hektarové farmě, kde mu někdy pomáhají také jeho synové. Svou funkci starosty města Rousínov ale kvůli hospodářství nezanedbává. Dokladem toho je důvěra občanů města Rousínov, kteří mu ji svěřují již desátým rokem. Kromě toho pracuje také v zastupitelstvu Jihomoravského kraje.
Sám o sobě říká, že se snaží myslet selským rozumem, věci nekomplikovat a zásadně se staví proti jakémukoli zadlužování. Největší úkol v komunální politice vidí v práci s mladými lidmi. A to jak v podpoře těch, kteří chtějí studovat, pracovat a něco dokázat, tak také v pomoci těm, kteří nemají snahu, nadání ani zázemí v rodině - těm, které musíme sbírat na ulicích a učit je žít.
Označuje se za konzervativního člověka se vztahem k tradici a folkloru, především k národním písním. I když kromě heavy metalu si poslechne rád hudbu všech žánrů.

Volební priority Františka Havíře:

  1. Podpora a správné nasměrování mladých lidí
  2. Ochrana člověka a jeho práv od početí po smrt
  3.  Práce s potřebnými lidmi všech věkových kategorií

havíř2.jpg