Katolická charismatická konference

Ve středu večer, 11. července, byla mší na Petrově zahájena 23. katolická charismatická konference. Slavnostní mši svatou sloužil brněnský biskup Vojtěch Cikrle spolu s mnoha dalšími kněžími, kteří na konferenci přijeli.

Stanislava Juránka, který spolu s brněnským biskupem převzal záštitu nad celou akcí, ve čtvrtek dopoledne uvítal Vojtěch Kodet, aby mu poděkoval za podporu konference poskytnutou jihomoravským krajem. Pan Juránek krátce pozdravil všechny přítomné a popřál účastníkům i organizátorům zdárný a především přínosný průběh konference, která, jak věří, přináší mnoho dobrého.

Již pátým rokem se na začátku července schází na brněnském výstavišti věřící z celé České i Slovenské republiky, aby vyslechli připravené přednášky, modlili se a prožívali společné chvíle. Letošním mottem, který účastníky provází po celou dobu konference, je biblický citát: "Máme proč se veselit a radovat". Hlavním řečníkem tohoto ročníku je francouzský kněz, misionář a autor mnoha knih, Daniel Ange, na jehož promluvu se všichni příchozí mohou těšit ve třech přednáškách během pátka a soboty.

 

Další fotky

Webové stránky a fotogalerie konference