Mezinárodní den rodin na letišti v Brně - Tuřanech

V rámci festivalu Brno - město uprostřed Evropy se 27. 5. 2012 uskutečnil mezinárodní Den rodiny. Akce se konala na letišti v Brně - Tuřanech a vznikla také díky snahám Stanislava Juránka na podporu rodin, který zahájil projekt rodinných pasů (jenž tuto akci pořádali) v roce 2006.

Program celé neděle byl velmi pestrý, o kulturní zážitky se zasadilo vystoupení Nadi Urbánkové a koncert skupiny Těžkej Pokondr. Děti se zde také mohly zúčastnit jihomoravského krajského kola talentové soutěže Čedna hledá SuperTalent, kterou zahájil Stanislav Juránek.

V průběhu celého dne měly děti také možnost účastnit se různých soutěží, vyřádit se na skákacím hradě či horolezecké stěně, navštívit výtvarnou dílnu nebo se nechat zamaskovat v dílně malování na obličeje. Spolu s rodiči bylo možné zhlédnout výstavu letadel, pozorovat letištní, policejní a hasičskou techniku v akci anebo se podívat na Brno z jiné perspektivy při vyhlídkových letech.

Jak je vidět, příležitostí k nevšedním zážitkům bylo mnoho. Pan Juránek měl jako podpůrce rodin s dětmi velkou radost z celé akce, na kterou přišlo nemálo návštěvníků. A tak nejen díky pěknému počasí odcházeli všichni účastníci z tuřanského letiště dobře naladěni a nabyti mnohými zážitky.

 

Další fotky