Mgr. David Macek M.A. - kandidát 11

Na 11. místě v naší kandidátce Vám představujeme nynějšího radního Jihomoravského kraje, Mgr. Davida Macka M.A. V minulých letech byl do krajského zastupitelstva zvolen dvakrát a v dalším volebním období by chtěl dokončit přípravu krajského územního plánu. Konkrétně by v něm chtěl prosadit tyto priority:

  • za hodinu z Brna do Vídně - po "mikulovské" dálnici R52
  • novou silnici R43 pro Brno, Blanensko a Boskovicko
  • lepší přístup za zábavou a k nákupům kolem Brna - rozšíření D1 od Rosicka po Vyškovsko
  • vyřešení průjezdu Hodonínskem a Veselskem - R55
  • bezpečnou cestu ke královskému městu Znojmu - úprava 1/53
  • "vysvobození" Břeclavi - dvoupruhový obchvat.

 

       Přesto, že je jedním z mladších kandidátů KDU - ČSL do krajského zastupitelstva, zkušeností, včetně těch politických, již stihnul nasbírat mnoho. Do KDU - ČSL vstoupil ve svých 21 letech, tedy v roce 1997. Ve straně byl dvakrát zvolen místopředsedou a, jak již bylo uvedeno výše, dvě volební období působil také jako krajský zastupitel. Mimo politické aktivity se nyní věnuje psychoterapeutickému poradenství a také přednáší studentům politologie na brněnské fakultě sociálních studií, kde sám před časem také studoval (obor sociologie, sociální politika a sociální práce). Vzdělával se také v zahraničí na Papežské lateránské univerzitě ve Vatikánu.
        Během svého profesního života vystřídal různá zaměstnání, pracoval v neziskových organizacích u nás i v zahraničí (v Německu a Velké Británii), také pracoval jako ošetřoval umírajících, dále jako asistent senátora, poradce ministra a ředitel poradců ministra. Účastnil se mnoha stáží, školení a vystoupení v zahraničí - v Bruselu, Štrasburku, Paříži, Madridu, Santiagu, Milánu, Budapešti a v Berlíně. Nejen díky tomu se tak dokáže dorozumět čtyřmi cizími jazyky, italsky, anglicky, německy a francouzsky.
        Sám si nejvíce váží pozvání na Institut Jana Pavla II. v Římě, kde měl možnost týden mluvit ke stovce studentů z 50 zemí všech kontinentů jako "hostující profesor".
        V dalším volebním období má jasný cíl, chtěl by dokončit přípravu krajského územního plánu, který začal v posledních letech jako krajský radní tvořit. Podle jeho slov jde konkrétně o to, abychom jezdili hodinu po dálnici přes Mikulov do Vídně (R52), o spojení Blanenska a Boskovicka s Brnem mimo "silnici smrti" (R43), dále aby se dalo hladce projet za nákupy a zábavou kolem Brna (rozšíření D1 od Rosicka po Vyškovsko), o pohodlnou cestu ke královskému městu Znojmu (úprava silnice 1/53 z Pohořelic), o "vysvobození" Břeclavi (rychlá stavba dvoukruhového obchvatu města) a o vyřešení průjezdu Hodonínskem a Veselskem (R55).
        Ve svém volném čase velmi rád běhá, obzvláště dlouhé tratě. Každým rokem si zaběhne několik půlmaratonů a loni poprvé vyzkoušel i maraton celý. Se svou manželkou a dvěma dcerami žije v Brně.

macek3.jpg