Oslavy 800 let města Ivančice

U příležitosti 800. výročí od založení města se na Palackém náměstí v Ivančicích konal "Běh na 800 m ". První závodníci vybíhali od městského úřadu, kde běžecká trasa také končila, v 10 hodin. Účastníci byli rozděleni do čtyř věkových kategorií vytvořených zvlášť pro dívky a zvlášť pro chlapce. Stanislav Juránek, který přijel, fandil v průběhu celého závodů všem účastníkům. O poledni proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů, kteří byli oceněni diplomem a cenou.

Celá akce byla součástí závěrečného dne rozsáhlých ivančických oslav, které probíhaly od 22.  do 30. června. "Běh na 800 m" byl pořádán atletickým klubem Ivančice jako součást dopoledního programu "Sport fandí městu". V tento den proběhly i další zajímavé programy jako krájení ivančického štrůdlu, pohádka pro děti a předávání cen města. Celý den, a tím zároveň i několikadenní oslavy města Ivančice, zakončil večerní ohňostroj.