Roman Celý, BA (Hons.) - 2. kandidát

Roman Celý je druhým kandidátem na kandidátce KDU - ČSL. Již téměř osm let působí ve městě Vyškov jako místostarosta. Ve své funkci se zabývá oblastí dopravy, vzhledu veřejného prostranství, sociální a bytovou problematiku a také správou sportovišť. Zaměřuje se především na rodinnou a sociální politiku a v následujícím volebním období se chce zasadit o zajištění dotací a finančních zdrojů pro Vyškovsko, zvýšení počtu pracovních míst v regionu, nové možnosti a formy podpory rodin, dostupné a důstojné bydlení pro seniory a o pokračování v opravách komunikací.

Roman Celý absolvoval SOŠ strojírenského směru, poté VOŠ se zaměřením na lékařskou techniku v Pardubicích a téměř 10 let v tomto oboru pracoval. V letošním roce se chystá dokončit vysokoškolské studium se zaměřením na management a ekonomiku.

S městem Vyškov je spjat v podstatě celý život Romana Celého, od narození až po současnost, kdy ve Vyškově již téměř osm let vykonává funkci místostarosty. Do jeho působnosti spadají záležitosti týkající se dopravy, vzhledu veřejného prostranství a sociální oblasti. V posledním volebním období se jeho působení rozšířilo i o problematiku bytovou a o správu sportovišť. Na krajské úrovni je členem komise dopravy a územního plánování Rady JmK.

S manželkou Janou vychovává Roman Celý čtyři syny a od letošního února i jednu dceru. Přiznává, že rodina je pro něj nejdůležitější součástí života. A i proto je oblast rodinné a sociální politiky jeho prioritou. Rodině celkově přisuzuje Roman Celý velkou důležitost, protože podle jeho mínění se v ní formují vztahy, udržují hodnoty, tradice a utváří se v ní budoucnost regionu i národa. Proto je potřeba zajistit jí silnou společenskou podporu.

V následujícím volebním období chce Roman Celý prosadit:
(priority pro okres Vyškov)

  • zajištění dotací a finančních zdrojů pro Vyškovsko
  • zvýšení počtu pracovních míst v regionu
  • nové možnosti a formy podpory rodiny
  • dostupné a důstojné bydlení pro seniory
  • pokračování v opravách komunikací

                   Celý.JPG      batoh