Zájmy

Volný  čas trávím nejraději se svojí rodinou. Během let, kdy působím v politice, si má žena a synové zvykli na to, že si mě  příliš neužijí. Proto se jim to snažím vynahrazovat, kdy jen to jde. Pokud vyšetřím trochu času pro sebe, věnuji ho především běhání. Lehká atletika byla vždy mým velkým koníčkem. Moje současné běhání je pro mě však něco víc než jen koníček - poskytuje mi čas a prostor promyslet si různé věci a problémy, uvolnit napětí, zbavit se každodenního stresu a udělat něco pro své zdraví. Snažím se běhat co nejčastěji a přátelé běžci mě potkávají např. na pravidelných běžeckých závodech.Pokud se mi podaří zaběhat si někde na lesní cestě, je to pro mě  ten nejlepší způsob relaxace. Jsem původním povoláním lesák a les je pro mě tím nejkrásnějším místem k odpočinku.

Ne každý  den si ale můžu zaběhat nebo se procházet po lese. V takových dnech si pak rád sednu a přečtu některou ze sbírek mých oblíbených básníků Václava Renče, Jana Zahradníčka, či některou z knih Gilberta Keitha Chestertona nebo Antoine de Saint-Exupéryho. Rád také poslouchám hudbu, z té klasické např. skladby Bohuslava Martinů, Wolfganga Amadea Mozarta, nebo Josepha Haydna. Z jiných hudebních žánrů mám rád např. písně táborových ohňů, což jistě souvisí s tím, že jsem dříve vedl 21 táborů pro děti a mládež. Stejně rád si zazpívám i s přáteli u cimbálové muziky.

 

Přesto, že mám tolik rád lesní samotu, nedokážu být dlouho bez lidí. Proto mě můžete potkávat při nejrůznějších příležitostech a událostech, na těch nejrozmanitějších místech: ve školách, v domovech důchodců a sociálních ústavech, mezi hasiči, sportovci, stárky na hodech - jednoduše na nejrůznějších kulturních, sportovních, charitativních a dalších akcích. Těch jsem v předchozích osmi "hejtmanských letech" navštívil bezpočet a snažím se navštěvovat stále, protože mezi lidmi jsem moc rád. Můj soukromý život se s tím veřejným stále prolíná a doplňuje. 

 


Číst dál: Dosavadní úspěchy, Životopis